Qarku Lorient

qark në Francë

Koordinatat: 47°48′00″V 3°10′00″P / 47.8°V 3.1666666666667°P / 47.8; -3.1666666666667

Qarku Lorient është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Morbihan.

Qarku Lorient
Frëngjisht : Arrondissement de Lorient
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Morbihan
Kryeqyteti Lorient
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


PërbërjaRedakto

KantonëtRedakto

KomunatRedakto

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto