Qarku Marmande

qark në Francë

Koordinatat: 44°30′00″V 0°10′00″L / 44.5°V 0.166667°L / 44.5; 0.166667

Qarku Marmande është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Lot-et-Garonne.

Qarku Marmande
Frëngjisht : Arrondissement de Marmande
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Lot-et-Garonne
Kryeqyteti Marmande
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


PërbërjaRedakto

KantonëtRedakto

KomunatRedakto

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto