Koordinatat: 48°18′27″V 0°37′12″P / 48.3076°V 0.6201°P / 48.3076; -0.6201

Qarku Mayenne
Frëngjisht : Arrondissement de Mayenne
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Mayenne
Kryeqyteti Mayenne
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Mayenne është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Mayenne.

PërbërjaRedakto

KantonëtRedakto

KomunatRedakto

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto