Qarku Nice

qark në Francë

Koordinatat: 43°42′00″V 7°16′00″L / 43.7°V 7.2666666666667°L / 43.7; 7.2666666666667

Qarku Nice është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Alpes-Maritimes.

Qarku Nice
Frëngjisht : Arrondissement de Nice
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Alpes-Maritimes
Kryeqyteti Nice
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 062


PërbërjaRedakto

KantonëtRedakto

KomunatRedakto

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto