Qarku Rambouillet

qark në Francë

Koordinatat: 48°38′50″V 1°50′21″L / 48.64722222°V 1.83916667°L / 48.64722222; 1.83916667

Qarku Rambouillet është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Yvelines.

Qarku Rambouillet
Frëngjisht : Arrondissement de Rambouillet
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Yvelines
Kryeqyteti Rambouillet
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


PërbërjaRedakto

KantonëtRedakto

KomunatRedakto

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto