Qimnoni
Carum carvi
Qimnoni
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Apiaceae
Familja: Apioideae
Grupi: Carum
Carum carvi

Qimnoni ( lat. Carum carvi ose Cuminum cyminum) i njohur edhe si: qimron, është anëtar i familjes Apioideae.

Shiko dhe këtëRedakto

Qimnoni në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtmeRedakto

  • Carum carvi - Gernot Katzer's Spice Pages.
  • Carum carvi - U.S. Natural Resources Conservation Service plants profile.
  Commons: Apiaceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale


  Ky artikull në lidhje me biologjinë është i cunguar. Ndihmoni dhe ju në përmirsimin e tij.