Raahe (finlandisht: Raahen kaupunki), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Provinca Oulu, dhe është pjesë e rajonit Ostrobothnia Veriore.

Raahe
Raahen kaupunki
Qytet
Kisha në Raahe dhe statuja e Per Brahe
Kisha në Raahe dhe statuja e Per Brahe
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Faqja zyrtarewww.raahe.fi

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto