Radio Televizioni Dukagjini është një kanal televiziv kombëtar në Kosovë. I themeluar në shtator të vitit 2001 (dy vite pas Radio Dukagjinit), ai filloi si një transmetues lokal i qytetit të Pejës. Gjatë vitit 2015, Dukagjini filloi kalimin në transmetim HD, si dhe transformimin e tij në kanal gjeneralist duke tërhequr një publik më të gjerë anë e mbanë Kosovës.

Radio Televizioni Dukagjini
Logo of Dukagjini.svg
LlojiPrivat komercial
ShtetiKosovë
Programimi
Gjuha/ëtShqip
Përmasa e figurës16:9
Pronësia
PrindiDukagjini Group
Njerëzit kyçAksionarë:
Edita Doli Muhaxhiri
Dardan Belegu
Ermal Panduri[1]
Kanalet simotraRadio Dukagjini
Lidhjet
Faqja zyrtarehttps://dukagjini.com

Televizioni është pronë e Grupit Dukagjini.

HistorikuRedakto

ProgramiRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  1. ^ "Radio Televizioni Dukagjini SH.P.K." Agjencia e Regjistrimit të Bizneseve të Kosovës. Arkivuar nga origjinali më 2023-01-06. Marrë më 2023-01-07.