Raisio (finlandisht: [Raision kaupunki] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën , dhe është pjesë e rajonit Finlanda Jugperëndimore.

Raisio
Raision kaupunki
Qytet
Tregu në Raisio
Tregu në Raisio
Flamuri i {{{official_name}}}
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Faqja zyrtarewww.raisio.fi

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto