Ranua (finlandisht: [Ranuan kunta] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Lapland, dhe është pjesë e rajonit Lapland.

Ranua
Ranuan kunta
Komunë
Kisha e Ranua
Kisha e Ranua
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Faqja zyrtarewww.ranua.fi

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto