Raseborg

qytet në Finlandë


Raseborg (suedisht: [Raseborgs stad] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help) finlandisht: [Raaseporin kaupunki] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Jugore, dhe është pjesë e rajonit Uusimaa.

Raseborg
Raseborgs stad Raaseporin kaupunki
Qytet
Castle of Raseborg
Castle of Raseborg
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Faqja zyrtarewww.raseborg.fi

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto