Rautalampi (finlandisht: Rautalammin kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Lindore, dhe është pjesë e rajonit Savonia Veriore.

Rautalampi
Rautalammin kunta
Komunë
Kivisalmi strait in Konnevesi/Rautavesi border
Kivisalmi strait in Konnevesi/Rautavesi border
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Faqja zyrtarewww.rautalampi.fi

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto