Reno, Nevada (Reno, Nevada) është një qytet në qarkun Washoeshtetit federal Nevada, SHBA. Në Reno, Nevada jetojnë 225221 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 844.1 banor/km2. Qyteti ka një sipërfaqe prej 274.2 km2 dhe lartësi mbidetare prej 1373 m (4505.6 ft).

Reno, Nevada
Reno, Nevada
qytet
Reno aerial September 12, 2014
Reno aerial September 12, 2014
Flamuri i Reno, Nevada
Location of Reno, Nevada
Popullsia
 • Total225.221
Faqja zyrtarereno.gov

HistoriaRedakto

GjeografiaRedakto

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Reno, Nevada – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale