Resava
Ресава
Fshat
noform
Vendndodhja
Resava is located in Maqedonia e Veriut
Resava
Resava
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Vardar
Komuna Kavadar
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 347 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1434
Prefiksi (+389) 034
Targa KA
Koordinatat 41° 23′ 17″ Veri

21° 58′ 41″ Lindje

Popullsia 144 banorë (2002)