Ribadedeva

komunë në Spanjë

Ribadedeva është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Oriente, të provincës Asturias, në Asturias. Ribadedeva ka 1875 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 35.66 km2.

Ribadedeva
Ribadeva
Beach of La Franca
Beach of La Franca
Flag of Ribadedeva
Official seal of Ribadedeva
Ribadedeva.png
Population
 • Total1.875
Demonym(s)ribadedense

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto