Ridvan Fazliu, i lindur më 5 qershor 1988 në Celinë është një menaxher futbolli kosovar dhe menaxher aktual i KS Ali Demi. Nofka e ti është "Nipi"

Ridvan Fazliu
Ridvan.jpg
Fazliu në vitin 2011.
Të dhënat personale
Emri i plotëRidvan Fazliu
Data e lindjes (1988-06-05) 5 Qershor 1988 (32 vjeç)
Vendi i lindjesCelinë, Kosovë
Gjatësia1,80 m (5 ft 11 in)
Informacionet për klubin
Klubi aktualKF Dinamo U-13 (Trajner)
Ekipet e menaxhuara
VitetKlubi
2011–2012KF Jashtëtokësorët
2012–2013FC Fari
2014KS Ali Demi
2014–KF Dinamo U-13

Fazliu është konsideruar në mesin e ekspertëve, lojtarëve dhe trajnerëve, si një prej trajnerëve më të mirë në futboll

Fazliu nisi si një lojtar në klubin e qytetit, por ai nuk ishte në gjendje për të krijuar një karrierë domethënëse në lojë dhe kaloi përfundimisht në punën e trajnerit. Pas fillimit si një ndihmës trajner dhe si një trajner i të rinjëve në akademinë e KF Jashtëtokësorëve, Fazliu fitoi një përvojë të madhe.

Ai filloj të fokusohet si trajner dhe impresionoi të gjithë për një kohë fare të shkurtër, e që konsiderohet sukses i madh.

KF JashtëtokësorëtRedakto

 
Ridvan Fazliu me klubin e Jashtëtokësorëve në vitin 2012

Fazliu morri në duar klubin e KF Jashtëtokësorëve nga Prizreni në vitin 2011. Këtë punë, ai e vazhdoi deri në sezonin 2012-13. Me këtë klub, që ishte klub i futbollit të vogël (fusball), Fazliu arriti sukses. Ai arriti t'i kombinoj futbollistët saktë dhe ende vazhdon kontaktet me futbollistët.

FC FariRedakto

Pas largimit nga KF Jashtëtokësorët, Fazliu morri ofertë nga nga Tirana, nga klubi FC Fari, ekipi i të rinjëve. Fazliu ndihmoi këtë ekip me menaxhim 6-7 muaj

KS Ali DemiRedakto

 
Ridvan Fazliu me ekipin e Ali Demi

Në këtë ekip, Fazliu kontriboi në aspektin e trajnerit pothuajse 1 vit dhe tashmë është kryetrajner i grupmoshave të reja

Taktikat e lojësRedakto

Mënyra se si Fazliu bën ndeshjet është vështirë për t'u kuptuar. Aplikon një lojë me pasime dhe ka dëshirë të ketë vetëm futboll të bukur.

 
Fazliu gjatë një seance stërvitore

Jeta personaleRedakto

Ridvan Fazliu njihet si një person që i do udhëtimet, larjet në det, ngjitjen në male etj. Fazliu është besimtar i madh i fesë islame. Mirret me rrjete sociale, sidomos Facebook.