Riihimäki

qytet në Finlandë


Riihimäki (finlandisht: [Riihimäen kaupunki] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Jugore, dhe është pjesë e rajonit Tavastia Proper.

Riihimäki
Riihimäen kaupunki
Qytet
Stacioni hekurudhor i Riihimäki
Stacioni hekurudhor i Riihimäki
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Faqja zyrtarewww.riihimaki.fi

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedaktoKomunat e Tavastia Proper