Rindal është një komunëqarkun Møre og Romsdal, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 641 km² dhe popullsi 2118 banorë[1].

Rindal
Stema zyrtare e Rindal
Popullsia
 • Gjithsej2.118
Faqja zyrtarewww.rindal.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Rindal – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtmeRedakto