Riner

komunë në Spanjë


Riner është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Solsonès, të provincës Lleida, në Katalonia.

Riner
Komunë
Vendndodhja
Riner is located in Spanjë
Riner
Riner

Koordinatat: 41°56′37″V 1°33′54″L / 41.94361°V 1.56500°L / 41.94361; 1.56500

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Solsonès
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 56′ 37″ Veri

1° 33′ 54″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Riner – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale