Riosa është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Oviedo, të provincës Asturias, në Asturias. Riosa ka 2307 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 46.49 km2.

Riosa
Flamuri i Riosa
Stema zyrtare e Riosa
Riosa Asturies map.svg
Popullsia
 • Gjithsej2.307
Emri i banorëveriosano/a

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Riosa – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale