Hape menynë kryesore
Roman Polański

Roman Polański (Raymond Roman Thierry Liebling)[1] lindi më 18 gusht 1933Paris është një regjisor dhe aktor polak i lindur në Francë (si Roman Liebling). Shkrimi internacional është "Polanski" (pa akut).

ReferimetRedakto

  1. ^ [Roman Polański I "https://www.filmweb.pl/person/Roman.Polanski"] Shiko vlerën e |url= (ndihmë) (në polonisht). Marrë më 2019-05-17.  Lidhje e jashtme në |title= (ndihmë)

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Roman Polański – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale