Ruokolahti (finlandisht: [Ruokolahden kunta] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Jugore, dhe është pjesë e rajonit Karelia Jugore.

Ruokolahti
Ruokolahden kunta
Komunë
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Faqja zyrtarewww.ruokolahti.fi

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto