Ruovesi (finlandisht: [Ruoveden kunta] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Pirkanmaa.

Ruovesi
Ruoveden kunta
Komunë
Central Ruovesi
Central Ruovesi
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Faqja zyrtarewww.ruovesi.fi

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto