Ryuji Bando

futbollist japonez

Ryuji Bando (lindur më 2 Gusht 1979) është një futbollist japonez.

Ryuji Bando
Të dhënat personale
Emri i plotëRyuji Bando
Data e lindjes (1979-08-02) 2 Gusht, 1979 (40 vjeç)
Vendi i lindjesHimeji, Japoni
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualOmiya Ardija
Numri11
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1998–1999Gamba Osaka
2000–2001Consadole Sapporo
2002–2005Vissel Kobe
2006–2009Gamba Osaka
2010–2013Cerezo Osaka
2013–2014Sagan Tosu
2015–Omiya Ardija
Ekipi kombëtar
2006–2008Japonia7(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 7 ndeshje dhe ka shënuar 2 gola.

StatistikatRedakto

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2006 2 2
2007 1 0
2008 4 0
Gjithsej 7 2

Lidhje të jashtmeRedakto