Sørreisa është një komunëqarkun Troms, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 363 km² dhe popullsi 3526 banorë[1].

Sørreisa
Stema zyrtare e Sørreisa
Popullsia
 • Gjithsej3.526
Faqja zyrtarewww.sorreisa.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto