Súdwest-Fryslân

Komunë në Friesland, Holandë

Súdwest Fryslân është një qytet dhe komunë në provincën FrieslandHolandë me sipërfaqe 813.05 km² dhe popullsi 82000 banorë[2]. Sneek është kryeqendra e komunës.

Súdwest Fryslân
Flamuri i Súdwest Fryslân
Stema zyrtare e Súdwest Fryslân
Popullsia
 • Total82.000
Faqja zyrtarewww.gemeentesudwestfryslan.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Bojaj, Sandra (8 dhjetor 2021). "Rreth TV Boin". Tv Boin.
  2. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Provinca Friesland