Saarijärvi

qytet në Finlandë


Saarijärvi (finlandisht: Saarijärven kaupunki), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Finlanda Qendrore.

Saarijärvi
Saarijärven kaupunki
Qytet
Church of Saarijärvi
Church of Saarijärvi
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Faqja zyrtarewww.saarijarvi.fi

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto