Saburo Kawabuchi

futbollist japonez

Saburo Kawabuchi (lindur më 3 Dhjetor 1936) është një ish-futbollist japonez.

Saburo Kawabuchi
Saburō Kawabuchi 1964b.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëSaburo Kawabuchi
Data e lindjes (1936-12-03) 3 Dhjetor, 1936 (83 vjeç)
Vendi i lindjesOsaka, Japoni
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1961–1970Furukawa Electric
Ekipi kombëtar
1958–1965Japonia26(8)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 26 ndeshje dhe ka shënuar 8 gola.

StatistikatRedakto

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1958 2 2
1959 9 3
1960 1 0
1961 6 1
1962 6 2
1963 0 0
1964 0 0
1965 2 0
Gjithsej 26 8

Lidhje të jashtmeRedakto