Salangen është një komunëqarkun Troms, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 457.9 km² dhe popullsi 2211 banorë[1].

Salangen
Sjovegan from Hogfjell.jpg
Stema zyrtare e Salangen
Popullsia
 • Total2.211
Faqja zyrtarewww.salangen.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Salangen – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtmeRedakto