Sales de Llierca

komunë në Spanjë


Sales de Llierca është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Garrotxa, të provincës Girona, në Katalonia. Sales de Llierca ka 144 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 35.84 km2.

Sales de Llierca
Komunë
noform
Kisha
Vendndodhja
Sales de Llierca is located in Spanjë
Sales de Llierca
Sales de Llierca

Koordinatat: 42°14′16″V 2°39′3″L / 42.23778°V 2.65083°L / 42.23778; 2.65083

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Garrotxa
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 35.84 km2
Popullsia 144 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 14′ 16″ Veri

2° 39′ 3″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto