San Javier, Murcia

komunë në Spanjë



San Javier është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Qarkul Mar Menor, të provincës Rajoni Murcia, në Rajoni Murcia. San Javier ka 32641 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 74 km2.

San Javier
Komunë
Stema_figuraBandera de San Javier.jpg
Vendndodhja
San Javier is located in Spanjë
San Javier
San Javier

Koordinatat: 37°48′13″V 0°50′3″P / 37.80361°V 0.83417°P / 37.80361; -0.83417

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Rajoni Murcia
Provinca Rajoni Murcia
Qarku Qarkul Mar Menor
Kryetari i Bashkisë Juan Martínez Pastor
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 74 km2
Lartësia 4 m (m.n.d.)
Popullsia 32641 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 30730
Prefiksi +34 (Spain) + 968 (Murcia)
Koordinatat 37° 48′ 13″ Veri

0° 50′ 3″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://www.sanjavier.es

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto