San Javier, Murcia

komunë në Spanjë

San Javier është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Qarkul Mar Menor, të provincës Rajoni Murcia, në Rajoni Murcia. San Javier ka 32641 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 74 km2.

San Javier
Flag of San Javier
Official seal of San Javier
Population
 • Total32.641
Website[[1] www.sanjavier.es/%20http://www.sanjavier.es]]

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto