San Millán de la Cogolla

komunë në SpanjëSan Millán de la Cogolla është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Nájera, të provincës La Rioja, në La Rioja. San Millán de la Cogolla ka 293 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 31.19 km2.

San Millán de la Cogolla
Komunë
noform
Stema_figuraBandera-san-millan-patron-c.jpg
Vendndodhja
San Millán de la Cogolla is located in Spanjë
San Millán de la Cogolla
San Millán de la Cogolla

Koordinatat: 42°10′V 2°52′P / 42.167°V 2.867°P / 42.167; -2.867

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  La Rioja (Spanjë)
Provinca La Rioja
Qarku Nájera
Kryetari i Bashkisë María Pilar Mendoza Martínez
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.19 km2
Lartësia 728 m (m.n.d.)
Popullsia 293 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Emilianenses
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 26326

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto