San Pedro del Pinatar, Spanjë

komunë në Spanjë


San Pedro del Pinatar është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Mar Menor, të provincës Murcia, në Rajoni Murcia. San Pedro del Pinatar ka 23738 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 22.32 km2.

San Pedro del Pinatar
Komunë
noform
Town's view from the salt ponds
Stema_figuraBandera San Pedro Pinatar.svg
Vendndodhja
San Pedro del Pinatar is located in Spanjë
San Pedro del Pinatar
San Pedro del Pinatar

Koordinatat: 37°49′V 0°45′P / 37.817°V 0.750°P / 37.817; -0.750

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Rajoni Murcia
Provinca Murcia
Qarku Mar Menor
Kryetari i Bashkisë Visitación Martínez Martínez (2011)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.32 km2
Lartësia 13 m (m.n.d.)
Popullsia 23738 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Pinatarense
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 30740
Faqja Zyrtare www.aytosanpedrodelpinatar.com

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto