Sant Aniol de Finestres

komunë në Spanjë


Sant Aniol de Finestres është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Garrotxa, të provincës Girona, në Katalonia. Sant Aniol de Finestres ka 327 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 47.73 km2.

Sant Aniol de Finestres
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Sant Aniol de Finestres is located in Spanjë
Sant Aniol de Finestres
Sant Aniol de Finestres

Koordinatat: 42°4′20″V 2°36′56″L / 42.07222°V 2.61556°L / 42.07222; 2.61556

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Garrotxa
Kryetari i Bashkisë Francesc Oliveras i Torrent
Partia CiU
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 47.73 km2
Lartësia 415 m (m.n.d.)
Popullsia 327 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17183
Koordinatat 42° 4′ 20″ Veri

2° 36′ 56″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto