Sant Carles de la Ràpita

komunë në Spanjë


Sant Carles de la Ràpita është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Montsià, të provincës Tarragona, në Katalonia. Sant Carles de la Ràpita ka 15583 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 53.69 km2.

Sant Carles de la Ràpita
Komunë
noform
Stema_figuraBandera de Sant Carles de la Ràpita.svg
Vendndodhja
Sant Carles de la Ràpita is located in Spanjë
Sant Carles de la Ràpita
Sant Carles de la Ràpita

Koordinatat: 40°37′0″V 0°35′30″L / 40.61667°V 0.59167°L / 40.61667; 0.59167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Montsià
Kryetari i Bashkisë Miquel Alonso i Herrera
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 53.69 km2
Lartësia 11 m (m.n.d.)
Popullsia 15583 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Rapitenc, rapitenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 40° 37′ 0″ Veri

0° 35′ 30″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto