Sant Esteve Sesrovires

komunë në SpanjëSant Esteve Sesrovires është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Llobregat, të provincës Barcelona, në Katalonia. Sant Esteve Sesrovires ka 7202 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 18.47 km2.

Sant Esteve Sesrovires
Komunë
Vendndodhja
Sant Esteve Sesrovires is located in Spanjë
Sant Esteve Sesrovires
Sant Esteve Sesrovires

Koordinatat: 41°29′42″V 1°52′28″L / 41.49500°V 1.87444°L / 41.49500; 1.87444

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Baix Llobregat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.47 km2
Lartësia 183 m (m.n.d.)
Popullsia 7202 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Sesrovirenc/-a
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 29′ 42″ Veri

1° 52′ 28″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto