Sant Esteve de Palautordera

komunë në Spanjë

Sant Esteve de Palautordera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Oriental, të provincës Barcelona, në Katalonia. Sant Esteve de Palautordera ka 2079 banorë (2006), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 10.7 km2.

Sant Esteve de Palautordera
Stema zyrtare e Sant Esteve de Palautordera
Popullsia
 • Total2.079
Emri i banorëveSantestevenc, santestevenca

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto