Sant Feliu Sasserra

komunë në Spanjë

Sant Feliu Sasserra është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Bages, të provincës Barcelona, në Katalonia. Sant Feliu Sasserra ka 641 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 22.38 km2.

Sant Feliu Sasserra
Cal Nons as seen from Les Cases Noves
Cal Nons as seen from Les Cases Noves
Flamuri i Sant Feliu Sasserra
Stema zyrtare e Sant Feliu Sasserra
Localització de Sant Feliu Sasserra respecte del Bages.svg
Popullsia
 • Gjithsej641
Emri i banorëveSantfeliuenc, santfeliuenca, feliuenc, feliuenca
Faqja zyrtarewww.santfeliusasserra.cat

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto