Sant Feliu de Llobregat

komunë në Spanjë

Sant Feliu de Llobregat është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Llobregat, të provincës Barcelona, në Katalonia. Sant Feliu de Llobregat ka 42919 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 11.79 km2.

Sant Feliu de Llobregat
Flamuri i Sant Feliu de Llobregat
Popullsia
 • Gjithsej42.919
Emri i banorëveSanfeliuenc
Faqja zyrtarewww.santfeliu.cat

Referimet

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto