Sant Feliu de Pallerols

komunë në Spanjë


Sant Feliu de Pallerols është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Garrotxa, të provincës Girona, në Katalonia. Sant Feliu de Pallerols ka 1330 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 34.8 km2.

Sant Feliu de Pallerols
Komunë
Vendndodhja
Sant Feliu de Pallerols is located in Spanjë
Sant Feliu de Pallerols
Sant Feliu de Pallerols

Koordinatat: 42°4′36″V 2°30′29″L / 42.07667°V 2.50806°L / 42.07667; 2.50806

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Garrotxa
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 34.8 km2
Popullsia 1330 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 4′ 36″ Veri

2° 30′ 29″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto