Sant Ferriol

komunë në Spanjë


Sant Ferriol është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Garrotxa, të provincës Girona, në Katalonia. Sant Ferriol ka 228 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 42.26 km2.

Sant Ferriol
Komunë
Vendndodhja
Sant Ferriol is located in Spanjë
Sant Ferriol
Sant Ferriol

Koordinatat: 42°11′V 2°40′L / 42.183°V 2.667°L / 42.183; 2.667

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Garrotxa
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 42.26 km2
Popullsia 228 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto