Sant Jaume de Llierca

komunë në Spanjë


Sant Jaume de Llierca është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Garrotxa, të provincës Girona, në Katalonia. Sant Jaume de Llierca ka 774 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 6.73 km2.

Sant Jaume de Llierca
Komunë
Vendndodhja
Sant Jaume de Llierca is located in Spanjë
Sant Jaume de Llierca
Sant Jaume de Llierca

Koordinatat: 42°12′52″V 2°36′30″L / 42.21444°V 2.60833°L / 42.21444; 2.60833

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Garrotxa
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.73 km2
Popullsia 774 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 12′ 52″ Veri

2° 36′ 30″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto