Sant Joan les Fonts

komunë në Spanjë


Sant Joan les Fonts është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Garrotxa, të provincës Gerona, në Katalonia. Sant Joan les Fonts ka 2751 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 31.8 km2.

Sant Joan les Fonts
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Sant Joan les Fonts is located in Spanjë
Sant Joan les Fonts
Sant Joan les Fonts

Koordinatat: 42°12′54″V 2°30′50″L / 42.21500°V 2.51389°L / 42.21500; 2.51389

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Gerona
Qarku Garrotxa
Kryetari i Bashkisë Joan Espona Agustín
Partia Convergence and Union
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.8 km2
Lartësia 342 m (m.n.d.)
Popullsia 2751 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Santjoanenc
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17857
Koordinatat 42° 12′ 54″ Veri

2° 30′ 50″ Lindje

Faqja Zyrtare webspobles.ddgi.cat/sites/sant_joan_les_fonts/default.aspx

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto