Sant Julià de Cerdanyola

komunë në Spanjë

Sant Julià de Cerdanyola është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Berguedà, të provincës Barcelona, në Katalonia. Sant Julià de Cerdanyola ka 257 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 11.61 km2.

Sant Julià de Cerdanyola
View of the town
View of the town
Flamuri i Sant Julià de Cerdanyola
Stema zyrtare e Sant Julià de Cerdanyola
Popullsia
 • Gjithsej257
Emri i banorëveCerdanyolenc, cerdanyolenca

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto