Sant Julià de Ramis

komunë në Spanjë


Sant Julià de Ramis është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Gironès, të provincës Girona, në Katalonia. Sant Julià de Ramis ka 3348 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 18.76 km2.

Sant Julià de Ramis
Komunë
Vendndodhja
Sant Julià de Ramis is located in Spanjë
Sant Julià de Ramis
Sant Julià de Ramis

Koordinatat: 42°1′42″V 2°51′12″L / 42.02833°V 2.85333°L / 42.02833; 2.85333

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Gironès
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.76 km2
Popullsia 3348 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 1′ 42″ Veri

2° 51′ 12″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto