Sant Llorenç de Morunys

komunë në Spanjë


Sant Llorenç de Morunys është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Solsonès, të provincës Lleida, në Katalonia. Sant Llorenç de Morunys ka 1004 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 4.34 km2.

Sant Llorenç de Morunys
Komunë
noform
Vendndodhja
Sant Llorenç de Morunys is located in Spanjë
Sant Llorenç de Morunys
Sant Llorenç de Morunys

Koordinatat: 42°8′19″V 1°35′30″L / 42.13861°V 1.59167°L / 42.13861; 1.59167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Solsonès
Kryetari i Bashkisë Joan Enric Roures i Gené
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.34 km2
Lartësia 925 m (m.n.d.)
Popullsia 1004 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Piteu, pitea
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 8′ 19″ Veri

1° 35′ 30″ Lindje

Faqja Zyrtare {{URL|example.com|optional display text}}

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto