Santa Comba, Galicia

komunë në Spanjë

Santa Comba, Galicia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Xallas, të provincës A Coruña, në Galicia. Santa Comba, Galicia ka 10487 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 203.7 km2.

Santa Comba, Galicia
Stema zyrtare e Santa Comba, Galicia
Popullsia
 • Gjithsej10.487
Emri i banorëveCombés, xalleiro
Faqja zyrtarewww.santacomba.es

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto