Santa Eulalia de Oscos është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Eo-Navia, të provincës Asturias, në Asturias. Santa Eulalia de Oscos ka 547 banorë (), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 47.12 km2.

Santa Eulalia de Oscos
Flamuri i Santa Eulalia de Oscos
Stema zyrtare e Santa Eulalia de Oscos
Popullsia
 • Gjithsej547

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto