Santa Eulalia de Oscos është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Eo-Navia, të provincës Asturias, në Asturias. Santa Eulalia de Oscos ka 547 banorë (), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 47.12 km2.

Santa Eulalia de Oscos
Santa eulalia de oscos3.JPG
Flamuri i Santa Eulalia de Oscos
Stema zyrtare e Santa Eulalia de Oscos
Santa Eulalia de Oscos.png
Popullsia
 • Gjithsej547

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto