Santa Fe, Granada

komunë në Spanjë

Santa Fe, Granada është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vega de Granada, të provincës Granada, në Andalusia. Santa Fe, Granada ka 15430 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 38.2 km2.

Santa Fe, Granada
Flamuri i Santa Fe, Granada
Stema zyrtare e Santa Fe, Granada
LocationSanta Fe.png
Popullsia
 • Gjithsej15.430
Emri i banorëveSantaferino, -na
Faqja zyrtarewww.santafe.es

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto