Santa Maria de Merlès

komunë në Spanjë

Santa Maria de Merlès është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Berguedà, të provincës Barcelona, në Katalonia. Santa Maria de Merlès ka 156 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 52.09 km2.

Santa Maria de Merlès
Stema zyrtare e Santa Maria de Merlès
Popullsia
 • Gjithsej156
Faqja zyrtarewww.stmmerles.diba.es

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto